Prawo jazdy po nowemu? Eco-driving, teoria bez kursu i jawne testy.

Uwaga! Kursanci, którzy nie będą uczyli się teorii w ośrodku szkolenia kierowców, na praktyczną naukę jazdy będą mogli zapisać się dopiero po zdaniu państwowego egzaminu teoretycznego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Obowiązek wykazania się znajomością zasad eco-drivingu dotyczy osób, które zdały egzamin teoretyczny po 1 stycznia 2015 r. Zgodnie z przepisami kandydat na kierowcę powinien m.in. zmieniać biegi, gdy obroty silnika mieszczą się w przedziale 1800-2600 obr./min. i hamować silnikiem.

Instruktorzy nauki jazdy uważają, że ocena tych umiejętności jest zbyt subiektywna, a egzaminatorzy dostaną pretekst, by częściej oblewać kursantów.

Wymóg wykazania się znajomością zasad eco-drivingu nie będzie obowiązywał osób, które zdały egzamin teoretyczny przed 1 stycznia roku 2015. Od kilku miesięcy ten egzamin jest ważny bezterminowo. Od 1 stycznia nie trzeba też brać udziału w kursie z teorii, by do niego podejść, a pytania egzaminacyjne mają być jawne.

Nie martw się, w nauce jazdy „KIEROWCA” przebrniemy przez powyższe nowe pojęcia tak abyś bez problemów zdał egzamin na prawo jazdy!


Powrót do Blog